10 місць в Карпатах, які ви маєте побачити на власні очі

Україна відома у всьому світі своєю чарівною природою, мальовничими місцями, високими горами, шумними водоспадами, старовинними палацами та замками. Найбільшою популярністю для туристів користуються звичайно величні Карпати. Вони дуже різноманітні з безліччю цікавих місць, які неодмінно сподобаються туристам. Серед них можна виділити, наприклад, такі:

  1. Озеро Синевир. В гірському масиві Горгани на висоті майже 1000 метрів знаходиться сьоме диво України – найбільше озеро Карпатських гір Синевир. Воно розташовано в заповідній зоні Національного природного парку. Його вік приблизно 10 000 років, площа – 5 гектарів, а глибина сягає 24 метрів. Вода тут чиста і прохолодна цілий рік, а улюбленим його мешканцем є форель, яка живе тільки в найчистішому середовищі.
  2. Замок Паланок. Цей історичний замок розміщений в Мукачево, що на Закарпатті. 60 метрова гора вулканічного походження, вершина з терасами, які утворюють каскад з перепадом висоти в 25 метрів дозволила побудувати тут унікальну систему фортифікацій з трьома оборонними дворами з мурами, вежами та бастіонами. Мукачівський замок жодного разу за свою історію не був захоплений, а найбільш героїчну оборону замку очолила жінка – княгиня Ілона Зріні, яка три роки утримувала його через осаду австрійських військ. На одному з бастіонів побудовано пам’ятник княгині, а також князю Федору Корятовичу, який правив в країні наприкінці ХІV століття.
  3. Манявський скит та водоспад. У мальовничому місці Прикарпаття розташоване село Манява. Тут знаходиться Манявський скит – оборонний монастир, заснований у ХVІІ столітті князем Йовом Княгиницьким. На його території збереглися давні мури, надбрамна вежа-дзвіниця, келії та підземелля. Тут відбудовано церкву Бориса і Гліба, а неподалік є скеля Блаженний камінь та цілюще джерело. За декілька кілометрів від села в каньйоноподібній ущелині серед лісу знаходиться один з найвищих водоспадів Карпат – Манявский. Його висота приблизно 20 метрів. В підніжжі водоспаду можна безпечно скупатися та наповнитись енергією та бадьорістю.
  4. Чорногора. Це один з найвищих гірських масивів Карпат, який простягається на 40 кілометрів та є вододілом між річками Прут та Тиса. Найбільша його гора Говерла, висотою в 2061 метр, є найвищою вершиною Українських Карпат. Тут встановлено декілька пам’ятних знаків. Дальше по хребту на південний схід є різні гори висотою від 1800 до 2032 метрів. А завершується він горою Піп Іван (або Чорна Гора) висотою 2028 метрів, на якій стоїть подібна на замок астрономо-метеорологічна обсерваторія.
  5. Тустань. Унікальний історико-ландшафтний комплекс, аналогів якому немає у всій Європі. Упродовж ІХ-ХVІ століття тут існувала наскельна фортеця-митниця Тустань. До наших часів, правда, збереглисятільки вирубані у скелях пази, численні солярні знаки та загадкові символи на камені. Вже багато років поспіль тут проходить фестиваль середньовічної культури «Ту стань!», на якому модна побачити лицарські бої, лазерне шоу, взяти участь у нічному штурмі фортеці, відвідати цікаві екскурсії, забави та майстер-класи.

Карпати – маловідомі місця

В Карпатах, також, є багато маловідомих, але не менш цікавих та захоплюючих місць. Серед яких слід відзначити:

  1. Долину нарцисів. Вона розміщена в урочищі Кіреші поблизу міста Хуст на Закарпатті. Це найбільший у світі природний масив нарциса вузьколистого. Ця квітка є досить рідкісною рослиною та занесена в Червону книгу. Унікальність долини полягає в тому, що вона розміщена на рівнині, а не в горах, на висоті 180 метрів над рівнем моря, що є не звичним для цієї квітки.
  2. Музей «Писанка» в Коломиї. Це єдиний у світі музей писанкового мистецтва. Споруда має унікальну форму у вигляді 13-метрового яйця-писанки. У цьому двохповерховому приміщенні розміщена велика колекція писанок зі всієї України, а також з Європи, Америки, Китаю та Єгипту.
  3. Арочний віадук у Ворохті. Це залізничний кам’яний міст через річку Прут побудований ще за Австро-Угорщини. Його довжина понад 130 метрів, ширина центральної арки – 25 метрів. В даний час можна полюбуватися цим архітектурним шедевром та прогулятися по ньому, адже поїзди там вже давно не ходять.
  4. Парк Шенборна. Цей парк старовинного замку Шенборн виник на початку ХVІІІ століття. Тут можна побачити доглянуті алеї, красиве озеро, дванадцять містків, які символізують знаки зодіаку, а також календар друїдів та діючий водяний млин. Вхідні ворота парку символізують межу між Австро-Угорщиною та сучасною Україною.

Тихі місця в Карпатах

Карпати є дуже різноманітні за своїми природними умовами та туристичною інфраструктурою. Звичайно, перш за все тут хочеться відпочити від міської метушні та гамору, подихати свіжим та чистим гірським повітрям, помилуватися чарівною природою та оздоровитися.

В такому разі Вам в нагоді стане готель TAOR KarpatyResort&Spa****, що біля Східниці. Тут для відвідувачів створено всі умови для якісного спокійного відпочинку та оздоровлення. Працівниками готелю розроблена спеціальна програма «Відключись», якою при бажанні можна скористатися, а особистий менеджер допоможе Вам поринути у цілком новий світ, наповнений цікавими відкриттями, емоціями та враженнями.

Програма включає різні розділи, зокрема: «Відкрий для себе щось нове» з кулінарним майстер-класом від шеф-кухаря та арт-терапією, «Стань ближче до природи!» з прогулянкою у гори з провідником, ночівлею в палатці, спогляданням зоряного неба у телескоп, романтичним вечором біля багаття, «Поверни собі внутрішню гармонію!» з ранковою йогою, індивідуальною програмою оздоровлення та релаксу від спеціалістів Медікал-СПА центру, дієтичним харчуванням, карпатською банею і чаном, апітерапією, соляною печерою.

Все це Вам забезпечить кваліфікований персонал готелю TAOR Karpaty Resort &Spa****, а незабутній відпочинок в Карпатах подарує відчуття легкості та бадьорості, поверне спокій та радість у ваше життя.