Цікаві місця в Карпатах

Популярність Карпатських курортів завжди була поза конкуренцією, і з роками вона тільки зростає. Тут – всі умови для насиченого спокійного або активного відпочинку, оздоровлення та релаксу. Карпати приваблюють любителів походів і гірськолижного спорту, велосипедистів, вершників, бажаючих шумно повеселитися з друзями або комфортно відпочити з дітьми.

Природа щедро обдарувала Карпати всім, чим могла. Тут – цілюще повітря, мінеральні джерела, дивовижні панорами, унікальна флора і фауна. Тисячі туристів приїжджають сюди поєднувати відпустку з лікуванням. При цьому, місцеві курорти, включаючи базу Таор Карпати, і місцеві визначні пам’ятки однаково привабливі в будь-який час року: змінюється лише перелік можливих розваг.

Розвинена туристична інфраструктура забезпечує зручну транспортну розв’язку. Від усіх великих курортів або міст можна дістатися до основних центрів і до відомих пам’яток.

Що ж саме подивитися?

Плануючи насичену програму в Карпатах, не можна пропустити:

  • • Природний заповідник Горгани. Куточок природи, практично недоторканий людиною. Розташовується в самому центрі Карпат. Хоча остаточно заповідник був створений тільки в 1996-му році, його історія почалася ще в 1935-му. Тут – унікальний для дослідників вплив вюрмского льодовикового періоду, що спричинив появу специфічних ландшафтів, флори і фауни. Місцями зберігся навіть оригінальний арктоальпійский рослинний покрив, а в лісовій зоні – природний масив сосни кедрової європейської, єдиний в Європі.
  • • Національний природний парк «Зачарований край». Молодий, з 2009-го року, заповідник, що стрімко розвивається. Сворений для збереження і відтворення природних комплексів Східних Карпат. Крім естетичної та природоохоронної ролі, має важливе наукове і рекреаційне значення. На території – річка Боржава та унікальні водно-болотні угіддя з буковими лісами. Ще одна фішка – унікальні скельні ландшафти та біорізноманіття.
  • • Заказник «Чорна Гора». Складається з восьми частин: п’яти лісових масивів, двох гір і однієї долини. Кордон заповідника практично примикає до кордонів Угорщини та Румунії. Площа – понад 820 гектар. Сама Чорна гора – унікальне природне явище з абсолютною рівниною на висоті в 560 метрів. Вважається, що своїм походженням вона зобов’язана виверженню вулкана понад тисячу років тому. Тут же знаходиться Долина нарцисів.

Це лише мала частина можливого! Обов’язково слід відвідати високий і мальовничий водоспад Шипіт, гірське око – озеро Синевир, знаменитий на весь світ сувенірний ринок Яремче, унікальні скелі Довбуша, барвисту Долину нарцисів, єдину в своєму роді. Також не варто упускати численні замки і руїни: замок Паланок, фортецю Тустань, Невицький та Середнянський замки, тощо.

Вибір природних пам’яток і зовсім не обмежений. Серед відомих заповідних територій – Карпатський біосферний заповідник, національний парк «Сколівські Бескиди», регіональні природні парки. Крім того, кожен куточок Карпат фактично є пам’яткою сам по собі. Досить зупинитися і озирнутися на всі боки!

А щоб спокійно подорожувати по Карпатах і околицями, не турбуючись про комфортне проживання та побутові дрібниці, приїжджайте до нас на базу TAOR Karpaty Resort & Spa!