Водохреще в Україні. Про свято Водохреще в Україні?

Хрещення Господнє (Богоявлення) щорічно відзначається в Україні 19 січня. Це свято є третім і завершальним з різдвяного циклу (його ще в народі називають Йордан або Водохреще).

Відзначають його на згадку про хрещення Ісуса Христа, який маючи 30 років прийшов з Назарету до річки Йордан де разом з іншими людьми прийняв хрещення від Івана, який потім отримав ім’я Хрестителя. Православні і Греко-Католики вважають, що це свято засвідчує таїнство Святої Трійці, оскільки в цей день Бог з’явився перед людьми у трьох іпостасях: в голосі – Бог Отець, у плоті – Син Божий та у вигляді голуба Святий Дух.

Суть цього свята полягає у тому,що Ісус Христос, який був безгрішним, взяв на себе всі людські гріхи і показав, що визначений йому шлях він хоче пройти до кінця.

Цікаві факти про свято Водохреще

На Святий вечір напередодні Водохрестя встановлюється строгий піст. До вечері подаються пісні блюда, такі як млинці, вареники з капустою, кутя, узвар та інші. Ще по традиціях в ніч на 19 січня дівчата проводили хрещенські ворожіння на свого судженого та долю, яка їм припаде.

Зранку на Богоявлення у храмах проводяться святкові богослужіння та особливий Чин освячення води, після чого цю воду люди зберігають у своїх оселях і використовують її для зцілення від багатьох недуг та захисту своїх домівок. Напередодні свята в селах де є ставки, річки чи озера місцеві мешканці вирубують ополонку у вигляді великого хреста (її ще називають – йордань) і на Водохрестя священики проводять обряд хрещення водойм та відбуваються масові купання для очищення від гріхів та оздоровлення душі і тіла, адже вся вода цього дня вважається цілющою.

Існують традиції освячувати в цей день святою водою своє житло, тварин, можна пити воду зранку натщесерце для оздоровлення та використовувати її як захист від пристріту. Поважне ставлення українського народу до найбільш значущих свят, яким є і Водохреща, відображає відношення до неперехідних цінностей, традицій та сенсу нашого життя.

Святкування в Карпатах

З давніх-давен церемонія посвячення води на Водохреща відбувалася під відкритим небом на берегах річок та озер. Зануритись в чарівну атмосферу цього свята, пізнати всю його сутність Вам допоможе готель TAOR Karpaty Resort & Spa****, що знаходиться в самому серці Карпат біля Східниці. Чудова карпатська природа наповнить Вас внутрішньою гармонією, допоможе відновити сили, а участь у Водохресному святкуванні доєднає до українських традицій,додасть бадьорості та завзяття.

В готелі TAOR Karpaty Resort & Spa**** до відзначення свята Богоявлення Господнього розроблена спеціальна програма, яка передбачає ряд локацій:

  1. Для найбільш сміливих – це занурення з головою в крижану цілющу воду, після проведення священиком обряду посвячення води.
  2. Відвідування Карпатського чану з гарячою лікувальною водою для того, щоб зігрітися і розслабитися.
  3. Аквазона для дітей та дорослих з термальними басейнами та джакузі, адже в цей день вся вода є освяченою і вважається особливо корисною для організму людини.
  4. Пригощання настоянками на цілющих гірських травах та ягодах власного виробництва та гарячим глінтвейном.
  5. Різноманітні майстер-класи для дітей, руханки на свіжому повітрі, настільні ігри для всієї сім’ї та караоке-бар для дорослих та їх друзів.

Наші предки вірили в цілющу силу природи, яка дає їм енергію для активного життя, постійного розвитку та продовження роду. Таке всеохоплююче поєднання людини та природи,  що відновить гармонію в душі та бадьорий настрій, забезпечить для Вас готель TAOR Karpaty Resort & Spa****.