Як відновитися після COVID-19: поради тим, хто перехворів

COVID-19: про захворювання та наслідки

Відповідно до досліджень, які проводили вчені вважається, що COVID-19 походить від групи вірусів що можуть викликати як незначну застуду, так і серйозні захворювання типу пневмонії. Цей вірус  вражає такі органи людини як легені, мозок та серце, порушує нормальну роботу печінки і нирок, послаблює кровоносні судини, сприяє утворенню тромбів, згущенню крові.

Симптомами при захворюванні на COVID-19 є підвищена температура, слабкість, нудота, втрата смаку та нюху, порушення сну, утруднене дихання, головний біль, зменшення рівня кисню у крові.

Розповсюджується COVID-19 шляхом передачі від людини до людини при кашлі, чханні, важкому  і глибокому диханні.  При чому каплі вірусу можуть зависати у повітрі на декілька годин, особливо при  слабкому провітрюванні приміщення. Також, вченими підтверджено, що вірус може затримуватись на різних поверхнях і в залежності від матеріалу та його структури (метал, дерево, папір, тканина, пластик) може перебувати на них досить тривалий час.

Реабілітація після пневмонії

Встановлено, що найбільше вірус COVID-19 пошкоджує легені людини, що може призвести до так званої атипової пневмонії з великими ускладненнями. Такі хворі потребують лікування у спеціалізованих закладах, де є всі необхідні медичні препарати та обладнання для лікування цієї важкої недуги. Після одужання більшість людей, особливо у старшому віці, ще довгий час відчувають наслідки хвороби. Вони можуть проявлятися у вигляді швидкої втомлюваності, посиленого серцебиття, болю у м’язах та суглобах, психічних розладах. При запаленні легень вірус пошкоджує невеличкі повітряні мішечки, так звані альвеоли, що спричинює тривале порушення нормального дихання.

Тому процес реабілітації включає в себе індивідуальний підхід до кожної людини в залежності від стану її здоров’я, тяжкості перенесеної хвороби, супутніх захворювань, які є у людини. І таке лікування, як правило, включає в себе комплексну хіміотерапію, тренувальні вправи, відновлення фізичного та психічного здоров’я.

Відновлення сил та покращення здоров’я після COVID-19

Для відновлення власного здоров’я після захворювання на COVID-19 дуже важливим є дотримуватись порад, які дають лікарі у цьому випадку. Зокрема,слід дотримуватися дієтичного харчування, яке має складатися переважно із овочів, фруктів, риби та нежирного м’яса.

Добре споживати оливкову олію та пити багато води. Також, необхідно регулярно займатися фізичними вправами, поступово збільшуючи навантаження, більше гуляти на свідому повітрі, добре висипатися та старатися отримувати більше позитивних емоцій.  Можна, під наглядом лікаря, вживати вітаміни та мікроелементи, зокрема: вітаміни С та D, калій, магній, цинк, омега кислоти, білки та амінокислоти. Крім того, лікарі радять регулярно проходити обстеження стану свого здоров’я, здавати необхідні аналізи та стежити за рівнем кисню у крові та згортанням крові.

Медична програма «RESTART AFTER COVID 19» у TAOR Karpaty Resort & Spa****

Найкращим ж рішенням для відновлення свого здоров’я після захворювання на COVID-19 безперечно буде відпочинок у TAOR Karpaty Resort & Spa****, що у Карпатах. Спеціалістами та головним лікарем Medical Spa Centre розроблена спеціальна програма «RESTART AFTER COVID 19»для відновлення фізичного здоров’я, підвищення імунітету, збільшення енергії та сил. А цілюще, криштально чисте повітря та здорове харчування тільки посприяють скорішому оздоровленню, додадуть до цієї програми свій позитивний вплив.

Сама ж оздоровча програма включає в себе 5-ти денний курс лікування на основі спелеотерапії (відвідування соляної печери, яка позитивно вплине на відновлення дихальних шляхів та мінерального балансу в організмі), інгаляцій на травах (із застосуванням карпатських цілющих трав, прополісу та содових інгаляцій), тубус кварцу, електрофорезу з бішофітом, підводного масажу та ванни здоров’я (які знімуть стрес та напругу, підвищать тонус організму і зарядять енергією), ультразвуку з ліками та озонотерапії (із застосування медичного озону, який добре впливає на організм при захворюванні судин і покращує обмінні процеси та циркуляцію крові).

 

Тож, приїжджайте у TAOR Karpaty Resort & Spa****, відновіть своє здоров’я, наберіться сил та насолодіться життям у повній його красі!