Як уникнути дитячого стресу та заспокоїти дитину під час війни?

У такий нелегкий час дуже важливо батькам підібрати правильний підхід до дитини та допомогти пережити цей період. Адже дітки вони дуже чутливі до різноманітних подій, вони переживають так само, як і дорослі, та розуміють все. Їм потрібна підтримка та поради, їм потрібні обійми та любов.

 • Не забувайте спілкуватись із дитиною. Говоріть про все і старайтеся, щоб дитина Вам розповідала про все: свої відчуття, свої думки та погляди, свої переживання. Говоріть про те, що відбувається. Не обманюйте. Вони повинні Вам довіряти!
 • Навчайте підлітка усім необхідним речам: де шукати перевірену інформацію, як зберегти себе та близьких, як діяти у певних ситуаціях.
 • Демонструйте надійність та впевненість. Дитина повинна відчувати, що Ви ї захистите та не образите. Армія сильна і ми переможемо!
 • Грайте з дитиною в різні ігри та виконуйте заспокійливі вправи, щоб допомогти дитині подолати стрес. Можна ліпити із пластиліну, окреслити навколо себе коло безпеки з нитки, рвати на дрібні шматки папір, багато уявляти та мріяти. Дуже класна гра є під назвою «Вдихни хмаринку», яка дуже гарно заспокоює дитину. Потрібно уявити, що Ви вдихаєте хмаринку і видихнути зі звуком, можна з грозою або блискавкою, тупотіти при цьому ніжками… Також, потрібно багато малювати, грати у настільні ігри, грати у слова… І головне, у всіх іграх потрібно брати участь батькам разом із дітьми. Щоб вони відчували підтримку та опору.

Як допомогти дитині пережити стрес через війну?

У зв’язку із воєнними подіями у дітей можуть виникати панічні атаки. Як з ними боротися? Ось Вам декілька вправ на вибір:

 • Покладіть руку на живіт, приблизно на три пальці нижче сонячного сплетіння та постукайте по ньому
 • Не сильно надавіть на очні яблука з обох боків, щоб очі трошки розслабилися
 • Потріть кінчик носу
 • Сконцентруйте увагу дитини на диханні . Одну руку складіть як човник і накрийте нею губи, іншу руку покладіть на живіт. Коли дитина видихає, рука повинна йти вниз до грудей, а при вдиху – підніматися до рота.
 • Не забувайте змащувати губи та полоскати рот
 • Якщо у дитини починаються панічні атаки потрібно розтерти тіло, руки та прикласти їх до нирок або розтерти точку між підмізинним пальцем та мізинцем.
 • Спробувати витягнути якомога далі кінчик язика

Обіймайте дитину, поїть її теплими напоями, виконуйте разом рутинні справи, пояснюйте про важливість бути зібраним та допомагати один одному.

Вплив стресу на організм дитини

Стрес – це певна реакція організму на подразнення, які провокуються певною ситуацією. Він негативно впливає на організм людини, забирає усю енергію та позбавляє натхнення та мотивації до будь-чого.

Дослідження показують, що найбільш негативний вплив стрес має на діток до 10-и років. Саме тому батькам потрібно вчасно замітити прояви появи стресу та якомога швидше посприяти їхньому позбавленню.

Діти по різному реагують на стрес залежно від навичок управлінні собою та індивідуальних якостей. Одні дітки можуть відразу сказати, що їх турбує, а інші – будуть мовчати як партизани.

Можливі такі порушення та зміни в організмі дитини як гіпертонія, серцево-судинні розлади, поява цукрового діабету, головного болю та мігренів, хвороби органів дихання, виразки, проблеми із дихальною системою.

Реабілітація стресу дитини

Побільше проводьте час з дитиною, розмовляйте та обіймайте. Даруйте їй підтримку, захист та відволікайте від задумливості.

Найкращим рішенням для реабілітації – це походи до дитячого психолога. Пам’ятайте, що дитина – це дуже великий світ, який не так легко пізнати батькам. Вони інші! Саме тому, психолог підбере правильні ключики та допоможе повернути щастя в очах Ваших дітей.