Турецький хамам, що в ньому особливого?

Своєю появою турецький хамам зобов’язаний куди більш раннім римським соляним термам. Перша відома лазня належала правителям Арабського халіфату в 660-750-х роках. Зводилися такі хамами в дикій пустелі, вже пізніше ставши невід’ємним атрибутом міського життя. Будівництво велося так, щоб тепло, що генерується котлом з киплячою водою, проникало всередину приміщення через отвори в стінах.

Хамами будувалися з розмахом, адже їх відвідування вважалося обов’язковим ритуалом. Лазні зустрічалися практично в кожному селі, а в містах їх кількість вираховувалася десятками.

На території Європи хамам з’явився в 19-м столітті. Першими європейськими країнами, які відкрили для себе переваги турецької лазні, стали Німеччина, Англія і Америка. У ті часи відвідування хамаму прописували для лікування лихоманки, застуди, холери, бронхіту та астми.

 

Специфіка турецької бані

 
Щоб зрозуміти специфіку роботи хамаму, необхідно визначити, чим же він відрізняється від інших видів парилень. Вважається, що саме східні лазні – найбільш м’які та легкі. Температура в них варіюється в межах 30-60 градусів при вологості аж до 100%. Рідше спекотна кімната може прогріватися до більш високих температур.

Такий температурний режим дозволяє перебувати в турецькій лазні годинами. Відсутність різких контрастів передбачає поступовий прогрів і поступове зниження температури тіла. Зазвичай для цього температура в приміщенні змінюється від стін до центру. Так кожен гість може підібрати для себе ідеальні умови.

Традиційний турецький хамам оздоблюється мармуром для рівномірного прогріву. З мармуру виготовлено все: підлога, лежанки, стіни. Класичний інтер’єр передбачає багаті прикраси та східні орнаменти. Стеля у вигляді купола забезпечує плавне стікання конденсату по стінах. Басейни і водоспади використовуються не для купання, а для підняття вологості.

 

Турецький хамам: користь та протипоказання

 

Серед корисних властивостей турецького хамаму:

 • М’яке, поступове глибинне прогрівання організму, розслаблення і тонізація, поліпшення регенерації;
 • Відновлення організму після травм, підвищених навантажень;
 • Усунення перенапруги м’язів;
 • Виведення молочної кислоти;
 • Покращення кровопостачання і мікроциркуляції;
 • Усунення застійних процесів в органах малого таза та черевної порожнини;
 • Розщеплення жирових клітин;
 • Розкриття пір та очищення шкіри;
 • Відшаровування ороговілих клітин;
 • Стабілізація обмінних процесів;
 • Зміцнення серцево-судинної системи;
 • Покращення стану дихальної системи;
 • Зняття стресів, втоми, психологічної напруги.

Як і інші лазні, хамам має ряд протипоказань. В першу чергу це гострі запальні процеси будь-якої групи. Також не слід перегріватися в разі вагітності. Ще одна причина відмовитися навіть від м’якої парилки – будь-які порушення діяльності серцево-судинної системи і важкі захворювання дихальної системи, на зразок астми або туберкульозу. Протипоказаний хамам і при дерматологічних захворюваннях, які прогресують в умовах підвищеної вологості.

Турецький хамам – корисна для здоров’я, загального тонусу і настрою процедура, якщо заздалегідь врахувати її особливості та протипоказання. Наша база TAOR Karpaty Resort & Spa Карпаты надає можливість сповна насолодитися перевагами турецької лазні, випробувавши їх на собі і добре відпочити в Карпатах.