Як позбутися тривожності?

Для того, щоб зберегти свій емоційний стан у нормі, необхідно знати певні правила: як запобігти панічній атаці? Які є методи для позбавлення тривожності? Як заспокоїти свій організм? Як позбутися синдрому фантомної сирени?

Знаючи відповіді на ці запитання, Ви будете готові захистити свій організм та заспокоїти його у різний час. Дбаючи про свій внутрішній спокій, Ви дбаєте про себе загалом. Адже сааме тоді Ви можете тверезо думати, аналізувати ситуацію та правильно відреагувати на події.

Панічні атаки – як позбутися?

 • Дихальні вправи є дуже важливими. Підберіть техніку дихання, яка підходить іменно Вам та потренуйтеся, щоб у моменти, коли виникає тремтіння, застосувати її. Адже дуже часто стресових ситуаціях людина забуває про правильне дихання.

 • Зосередьтеся на розслабленні м’язів. Під час дихання спробуйте розслабити своє тіло. Можливо Ви колись відвідували заняття з йоги? Пригадайте техніки розслаблення та внормування власних відчуттів.
 • Якщо панічна атака відбувається вдома, потрібно підійти до стіни та торкнутися її трьома точками: плечами, сідницями та п’ятками. Відчуйте ці зони. Таким чином, Ви опановуєте свої емоції та повертаєте у своє тіло розумі.
 • Ще можна використовувати камінь, який потрібно потримати у руці, подавлювати та порахувати його кути.
 • Якщо Ви знаходитеся в натовпі, порахуйте, наприклад, скільки людей у зелених куртках Ви бачите. Коли Ви починаєте шукати очима, Ваш фокус перемикається і Ви заспокоюєтеся.
 • Якщо є можливість, зверніться до психолога, який запропонує Вам декілька технік для боротьби.

Відчуття тривоги без причини та синдром фантомної сирени

Не забувайте про: здоровий та повноцінний сон, збалансоване харчування, щоденну фізичну активність та прогулянки на свіжому повітрі, спілкування із рідними та позитивні емоції. Дотримуючись ось цих основних правил, Ви дуже сильно допоможете своєму організму пережити цей нелегкий час.

Симптом фантомної сирени – це стан, коли у повній тиші Ви чуєте сирени, яких насправді немає. Переглядаєте повідомлення, зазираєте у вікно Здалося. Це сирени Вашої тривоги.

Війна – це потужна травма для кожного з нас, чи є ти військовий, чи цивільний. Коли травма надто сильна та психіка не може її «переварити», може виникнути дереалізація.

Що з цим робити?

 • Перевірка реальності та заземлення

Обговоріть про стрес з близькими; вимийте обличчя або руки холодною водою; сядьте і перерахуйте предмети, які бачите у кімнаті; доторкніться до тіла, важливо повернути себе через тіло до реальності.

 • Закрити базові потреби

Спробуйте заснути при можливості; поїжте щось тепле та зробіть гарячий чай; випийте склянку води; обійміть когось, хто поруч; залишіть собі в день час без новин та телефону, попросивши заздалегідь близьких зателефонувати у випадку тривоги.

 • Уповільнити

Рухи; реацію; розмови, коли немає реальної загрози.

 • На рівень тривоги впливає

Невизначеність майбутнього; відсутність контролю над ситуацією.

 • Вирішення

Домовтеся із сусідами та друзями, як діяти під час екстреної ситуації

Зробити чергування

Написати покроковий план, якщо тривога справжня

Поділити обов’язки з близькими, щоб всі чітко знали, хто вимикає газ, хто бере речі

Розкласти необхідні речі на місця, щоб легко знайти

Окремо підготувати одяг, який треба одягти на себе під час евакуації до укриття

 • Висновок

Поки стрес залишається хронічним, ми всі у пастці дереалізації

З цим наша психіка впорається, якщо хоч трохи закривати базові потреби

Зараз мінімізуємо симптоми, або лишатись в тонусі та реагувати по ситуації

Вправи на зняття тривожності. Поради від нашого головного лікаря Лилак Лілї Олексіївни

Постарайтеся внормувати свої дні та повернутися у ритм життя. Повноцінний сон,багато обіймів та посмішок. Турбуйтеся про когось.. Сьогодні майже кожен став волонтером в Україні. Поверніться на роботу та допоможіть утримати економіку нашої країни. Читайте новини не більше 1 разу на годину.. за цей час ситуація кардинально не зміниться, а Ви зможете зберегти спокій. Довіряйте лише перевіреним офіційним джерелам. Будьте зайняті! Згадайте слова відомого психолога Карнегі: «Будьте зайняті! Це найдешевші ліки на землі – і одні із найбільш ефективних!» Читайте дітям казки та грайте в ігри. Казка – найкраща терапія для дитини. Будьте фізично активні, гуляйте та займайтеся спортом на свіжому повітрі.

Природа лікує…

І це правда! Якщо маєте можливість, поїдьте до бабусь та дідусів у село, з друзями у Карпати та побудьте в оточенні природи. Вона заспокоює, допомагає відновити баланс та життєву силу!

Шукаєте проживання в Карпатах? Завітайте у TAOR Karpaty Resort & Spa****, який знаходиться біля Східниці та Трускавця в самому серці Карпат. Навколо ліс, гори та річка Стрий. Тут тихо та спокійно. Чудове місце для відновлення!